Oekraïnse vluchtelingen in Ouderkerk

Door de vreselijke oorlog in Oekraïne zijn velen op de vlucht. Afgelopen woensdag zijn de eerste vluchtelingen uit Oekraïne naar Ouderkerk gekomen. Ze verblijven in het oude Rabobank gebouw. Veel inwoners van Ouderkerk hebben meegeholpen om die woningen op orde te krijgen, waaronder  parochianen van onze St. Urbanuskerk. Vanuit de bakker is toegezegd dat ze elke dag gratis brood zullen ontvangen. Het is hartverwarmend om te zien dat vluchtelingen zo goed ontvangen worden in ons dorp. Vanuit onze kerk en alle drie de kerken van Ouderkerk is er een goed contact met de coördinator van deze vluchtelingenstroom om te weten wat er nodig is aan menskracht en concrete goederen of andere vormen van nabijheid. Bij onze Mariakapel staat in het Oekraïens dat mensen welkom zijn. Ook onze kerk willen we beschikbaar stellen voor samenkomsten. Laten we komende tijd oren en ogen open houden om te kijken wat nog meer nodig is. En bidden we om vrede. 

Pastor Eugène Brussee

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.